Bitkisel Dudak Balmı - Erguvan

Dudaklarımız terlemez ve kılcal damarlar dudak derisinin hemen altında başladığı için oldukça hassastır. Dudak bölgesi sadece soğuktan değil aynı zamanda sıcaktan da etkilenir. Bu nedenle, genel anlayışın aksine dudak balmı sadece kış mevsimi değil, aslında dört mevsim kullanılabilir. Tüm bu etkenleri düşünerek çok seveceğiniz bir dudak balmı daha hazırladık. Kullanmaya başladığınızda bize hak vereceksiniz.

İstanbul ağaçlarından ilham alarak tasarladığımız "erguvan" dudak balmını, günlük ruj kullanımı için düşündük ve çok severek kullanacağınızı düşünüyoruz. Kırmızı pancar kullanarak renklendirdiğimiz balmı, dudak rengine en yakın "Erguvan" rengini düşünerek formüle ettik. Sadece rengi için değil, kırmızı pancardaki C vitamini cildi erken yaşlanma belirtilerinden korur, içerdiği demir hasarlı hücreleri içeriden canlandırarak donuk cilde anında parlaklık verir. Kırmızı pancar ayrıca cildin üst yüzeyindeki ölü deri hücrelerini ve kiri uzaklaştırdığı için cilt tonunu da aydınlatır böylece renkler daha canlı görünecektir.

INCI : Carthamus Tinctorius Seed Oil(Aspir tohumu yağı), Corylus Avellana Seed Oil(Fındık yağı)Cocos Nucifera Oil(Hindistan cevizi yağı), Beeswax(Balmumu), Beta Vulgaris Extract(Kırmızı pancar ekstraktı), Vanilla Planifolia Fruit Extract(Vanilya ekstraktı), Coconut Extract(Hindistan cevizi ekstraktı), Citrus Reticulata Oil(Uçucu satsuma yağı), Sorbitan Caprylate, Propanediol, Benzoic Acid

Cilt Tipleri : Hepsi

Net Miktar : 6.5 ml

MERAKLISINA NOT . . .
ASPİR Aspir yağı A, D, K ve E vitaminlerini içerir. E vitamini, antioksidan ve anti-kanserojendir. A vitaminini koruyarak etkinliğini artırma özelliğine sahiptir. Ayrıca hücreleri korumaya yardım eder, LDL (kötü) kolesterolün oksidasyon yapmasını önler. Bu sayede kalp damar sağlığını korur. Barındırdığı E vitamini sayesinde kırmızı kan hücrelerini serbest radikallerin yıkıcı etkilerinden korur. İçerdiği yüksek oranda E vitamini ve omega 3 - 6 yağ asitleri sayesinde cildi güneşin, havanın olumsuz etkilerinden korur.
BAL MUMU Saf balmumu cildi etkin bir şekilde yumuşatır ve dış etmenlere karşı koruyucu bir katman oluşturur. Aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir ve cilde parlaklık verir. Antibakteriyel, antialerjik ve ağrı kesici özellikleriyle yaraların iyileştirilmesinde kullanılır. Bu özelliklerin etkisi uygulama sonrasında da devam etmektedir. Balmumu içerdiği A vitaminiyle kurumuş ve yenilenmeye ihtiyacı olan cilt tipi için en uygun seçeneklerdendir. Ayrıca bakteri ve mantarların çoğalmasını engellemektedir. Ciltteki nemi korur ve kaybını önler. Balmumu gözenekleri kapatmaz, tüm cilt tipleri rahatlıkla tercih edebilir.
FINDIK Fındık yağı cildin sıkılaştırılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca çok iyi bir toniktir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur ve kılcal damarları güçlendirir.
HİNDİSTAN CEVİZİ Hindistan cevizi yağında laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit bulunur ve bu içerikler antioksidan, antifungal, antibakteriyel, antimikrobiyal ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.
KIRMIZI PANCAR Pancardaki C vitamini cildi erken yaşlanma belirtilerinden korur. Pancardaki demir içeriği de hasarlı hücreleri içeriden canlandırarak donuk cilde anında parlaklık verir. Pancar ayrıca cildin üst yüzeyindeki ölü deri hücrelerini ve kiri uzaklaştırdığı için cilt tonunu da aydınlatır.
SATSUMA İçeriğinde bulunan fitokimyasallar bakterileri çoğalmasını engeller, ağız bölgesi bakterilen en çok vücuda girdiği yerlerin başında geldiği düşünülürse bu özelliğin faydası daha iyi anlaşılır. Ayrıca sakinleştirici ve yatıştırıcı olarak tercih edilir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur ve yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar.
VANİLYA En iyi antioksidanlardandır. Vanilya yağı testosteron ve östrojen hormanlarını uyarmakta etkilidir. Ayrıca sinir sistemi üzerinde sakinleştirici ve dinlendirici etkisi bilinmektedir.