Exfoliant Scrub - Vücut
Ölü derileri atar ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan anti-selülit yağları aynı zamanda uzun kullanımlarda cilt altı yağ dokusunu da etki eder.
 
Kullanım bilgileri :
Banyo sonrasında temiz cilde elinizle masaj yoluyla veya gün içinde avucunuza bir miktar alarak dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer bu uygulamayı banyoda yapmıyorsanız, lavaboya eğilerek yapmanızı öneririz. Minimum 10 dk. cildinizde kalmasını tavsiye ederiz. Uygulama öncesi paslanmaz çelik spatula veya kaşıkla karıştırabilirsiniz.
 
INCI : Sea Salt, Carthamus Tinctorius Seed Oil(Aspir tohumu yağı)Corylus Avellana Seed Oil(Fındık yağı)Lavandula Angustifolia Flower(Lavanta çiçeği)Jasminum Officinale Oil(Uçucu yasemin yağı)Citrus Aurantium Dulcis Oil(Uçucu portakal yağı)Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil(Uçucu bergamot yağı)Pelargonium Graveolens Flower Oil(Uçucu ıtır yağı)
 
Cilt Tipleri : Karma, Yağlı, Sivilceli, Normal
 
Net Miktar : 335 ml
MERAKLISINA NOT . . .
ASPİR Aspir yağı A, D, K ve E vitaminlerini içerir. E vitamini, antioksidan ve anti-kanserojendir. A vitaminini koruyarak etkinliğini artırma özelliğine sahiptir. Ayrıca hücreleri korumaya yardım eder, LDL (kötü) kolesterolün oksidasyon yapmasını önler. Bu sayede kalp damar sağlığını korur. Barındırdığı E vitamini sayesinde kırmızı kan hücrelerini serbest radikallerin yıkıcı etkilerinden korur. İçerdiği yüksek oranda E vitamini ve omega 3 - 6 yağ asitleri sayesinde cildi güneşin, havanın olumsuz etkilerinden korur.
BERGAMOT Kasları gevşetir ve yumuşatır böylece kramplara ve etkili kas ağrılarına iyi gelir. Ciltteki pigment ve melanin oranını düzenleyici etkisi cilt lekelerini zamanla ortadan kaldırır.
FINDIK Fındık yağı cildin sıkılaştırılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca çok iyi bir toniktir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur ve kılcal damarları güçlendirir.
ITIR Selülit için özellikle tavsiye edilir. Ölü hücrelerin atılmasını sağlar böylece yeni derinin oluşmasını hızlandırır.
KAYA TUZU Kaya tuzu vücuda faydalı olan pek çok mineral içerir, bu mineraller bağışıklık sistemini destekler ve vücudu güçlendirir. İçerdiği demir, magnezyum, bakır ve kalsiyum gibi mineraller organlar için hayati öneme sahiptir.
LAVANTA 1920’lerde kendini laboratuvarında geçirdiği kaza sonrasında, bitki yağlarının iyileştirici özelliklerini keşfetmeye adamış olan Fransız kimyacı René-Maurice Gattefossé ilk kez aromaterapi ifadesini kullanır. Lavanta yağının acıyı dindirici özelliğini kendisi deneyimleyen Gattefosé’in çalışmaları Jena Valnet tarfından geliştirilmiş ve II. Dünya Savaşı’nda yaralı askerlerin acılarının dindirilmesinde kullanılmıştır. "Lavanta" kelimesi eski Latince bir fiil olan "per lavare"den gelmektedir ve anlamı "yıkanmak" demektir.
PORTAKAL İçeriğinde betakaroten, kalsiyum, folik asit, magnezyum, potasyum, thiamin ve B6 vitamini bulunmaktadır. Betakaroten en etkili antioksidanlardandır ve hücre yapısını korur. (Güneşe çıkmadan önce portakal yağı dikkatli kullanılmalıdır.)
YASEMİN Çok değerli olan yasemin yağının içeriğinde jasmon, geraniol ve benzil asetat bulunur. Başın alın kısmına masajla uygulandığında sinir sistemini rahatlatıcı etkisi vardır.