Bitkisel Saç Bakım Yağı
Benzersiz formülünü özel içerikli yağ karışımlarıyla hazırladığımız saç bakım yağı, hem saç diplerine hem de saç uçlarına uygulanır. Saçınızın sağlıkla parlamasını istiyorsanız, denemeniz yeterli. Bir kaç damlada saçlarınızı yumuşacık yapan içerikler aynı zamanda saçlarınızı olumsuz iklim koşullarından koruyarak parlatır.
 
Kullanım bilgileri :
Temiz veya kirli saça uygulayabilirsiniz. Bone kullanarak veya ılık havluyla 20 dk. beklemeniz tavsiye edilir. Saçınızın hacmine göre temiz saça 6-7 damla, kirli saça 10-15 damla kullanılması tavsiye edilir. Saçınıza ağırlaştırmadan bakım yapar. Eğer saçınızı yıkadıktan sonra temiz saça uyguluyorsanız tekrar saçınızı yıkamanıza gerek yoktur eğer kirli saça uygulanıyorsa yıkamanız gerekir.
 
INCI : Carthamus Tinctorius Seed Oil(Aspir tohumu yağı)Corylus Avellana Seed Oil(Fındık yağı), Juglans Regia Seed Oil(Ceviz yağı)Cucurbita Pepo Seed Oil(Kabak çekirdeği yağı), Nigella Sativa Seed Oil(Çörek otu yağı)Sesamum Indicum Seed Oil(Susam yağı), Prunus Amygdalus Dulcis Oil(Badem yağı)Laurus Nobilis Leaf Oil(Uçucu defne yağı)Rosmarinus Officinalis Leaf Oil(Uçucu biberiye yağı)Cocos Nucifera Oil(Hindistan cevizi yağı)
 
Cilt Tipleri : Hepsi
 
Net Miktar : 220 ml
 
MERAKLISINA NOT . . .
ASPİR Aspir yağı A, D, K ve E vitaminlerini içerir. E vitamini, antioksidan ve anti-kanserojendir. A vitaminini koruyarak etkinliğini artırma özelliğine sahiptir. Ayrıca hücreleri korumaya yardım eder, LDL (kötü) kolesterolün oksidasyon yapmasını önler. Bu sayede kalp damar sağlığını korur. Barındırdığı E vitamini sayesinde kırmızı kan hücrelerini serbest radikallerin yıkıcı etkilerinden korur. İçerdiği yüksek oranda E vitamini ve omega 3 - 6 yağ asitleri sayesinde cildi güneşin, havanın olumsuz etkilerinden korur.
BADEM Vücuttaki nemi dengeler. Tüm cilt tipleri için uygun mükemmel bir nemlendiricidir. İçerdiği A, B1, B2, B6 ve E vitaminleri pek çok cilt hastalıkları tedavisinde kullanılmaktadır. B6 vitamini özellikle saçın sağlıklı büyümesini sağlar. İçeriğinde bulunan diğer mineraller magnezyum, demir ve doymamış trigliseritler de saçı besler.
BİBERİYE Düzenli kullanılan biberiye yağı foliküllerin uyarılmasına yardımcı olur böylece saçlar daha sağlıklı uzar. Biberiye yağı, erken saç dökülmesini ve saçların beyazlamasını yavaşlatır.
CEVİZ Ceviz selenyum, fosfor, magnezyum, çinko, demir, kalsiyum ve omega-3 yağ asitleri için mükemmel bir kaynaktır. Ceviz yağı yoğun E vitamini, niasin, B1, B2 ve B3 vitamini içerir. Ceviz yağında bulunan fosfolipitler kandaki kolesterol ve sitosterolü engeller ve kolesterol emilimini azaltır.
ÇÖREK OTU Akne, egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde ve yanıkların iyileştirilmesinde kullanılır. Saç dökülmesi tedavisinde oldukça etkilidir. Çörek otunda sodyum, potasyum, demir ve kalsiyum gibi mineraller bol miktarda bulunmaktadır. Bu mineraller sağlıklı ve dengeli bir vücut için gereklidir.
DEFNE Kepeğe karşı etkilir. Antiseptik özelliği egzama ve mantara iyi gelir. Varislere, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı etkilidir. Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır.
FINDIK Fındık yağı cildin sıkılaştırılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca çok iyi bir toniktir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur ve kılcal damarları güçlendirir.
HİNDİSTAN CEVİZİ Hindistan cevizi yağında laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit bulunur ve bu içerikler antioksidan, antifungal, antibakteriyel antimikrobiyal, yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı, saçı en iyi besleyen yağlardandır. Saçların sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Ayrıca yıpranmış saçlar için gerekli temel proteini sağlar.
KABAK ÇEKİRDEĞİ Kabak çekirdeği yağı omega 3 ve 6 yağ asitleri ile A, K, B vitaminleri ve çinko açısından oldukça zengindir. Bu içerikler sağlıklı, parlayan ve kalın saçlar için özellikle gereklidir. Araştırmalar ortaya koymaktadır ki, kabak çekirdeği yağı içerdiği fitosterollerle saç dökülmesine neden olan hormonu(DHT) baskılayarak saç dökülmesini azaltmaktadır.
SUSAM Susam yağı tedavi edici özellikleriyle bilinmektedir. Güneş ve rüzgar yanıkları için kullanılır. Kepeğe neden olan kuru cilt tabakasını besleyerek kepeği önler ve kepeğe neden olan bakteriyi ortadan kaldırır. Ayrıca cildi, yüzme havuzlarında kullanılan klorinin zararlı etkilerinden korur. Kemoterapi öncesi ve sonrasında yoğun oksijen radikallerinin atılmasına yardımcı olur. Susam yağı A,D,E ve K vitaminleri açısından zengindir.