Tıraş Bakım Yağı
Tıraş sonrası oluşan çizik ve kızarıklıklar için özellikle tavsiye ettiğimiz tıraş sonrası yağı, zarif ve çekici kokusuyla cildinizi tazeler ve esneklik kazandırır. Kendine özen gösteren erkekler için.
 
NOT : Ayrıca sakal bakımında da kullanabileceğiniz Tıraş Bakım Yağı, sakalı besler ve yumuşatır böylece düzgün görünmesini ve sağlıklı uzamasını sağlar.
 
Kullanım bilgileri :
Tıraş sonrası cilt tipine göre yeterli miktarda sakala veya cilde uygulanır. Öncelikle 2-3 damla kullanılması tavsiye edilir, bu miktarı cilt tipinize göre azaltıp veya çoğaltabilirsiniz. Eğer sakalınız çok sert ve keserken zorlanıyorsanız veya daha kolay tıraş olmak istiyorsanız, tıraş öncesi de kullanırsanız sakalınızın yumuşadığını ve daha rahat kesildiğini göreceksiniz. Bu uygulamayla cildiniz daha az tahriş olur.
 
INCI: Carthamus Tinctorius Seed Oil(Aspir tohumu yağı), Corylus Avellana Seed Oil(Fındık yağı), Vitis Vinifera Seed Oil(Üzüm çekirdeği yağı), Prunus Armeniaca Kernel Oil(Kayısı çekirdeği yağı), Citrus Aurantium Dulcis Oil(Uçucu portakal yağı), Cymbopogon Schoenanthus Oil(Uçucu Lemongrass yağı)
 
Cilt Tipleri : Hepsi
 
Net Miktar : 220 ml
MERAKLISINA NOT . . .
KAYISI ÇEKİRDEĞİ Vücudun su kaybetmesini engeller, özellikle hassas ciltler için kullanılmaktadır. Yanık ve benzeri yaralarda yatıştırıcı olarak tercih edilmektedir. İçeriğinde, üzüm çekirdeğinde olduğu gibi yüksek miktarda oleik ve linoleik asit bulundurur. Kayısı çekirdeği yağı cilde yağlandırmadan bakım yapar.
LEMONGRASS Tonik olarak tercih edilen lemongrass yağının vücut, solunum sistemi, sindirim sistemi, sinir ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. En önemli ve en takdir edilen özelliği ise üst düzeyde sağladığı sakinleştirici etkisidir. Bu özelliğiyle anksiyete için tercih edilmektedir.
PORTAKAL Cilt temizliğinde tonik olarak tercih edilir. Antiseptiktir. Bir damlası bile rahatlatır ve gevşetir. İçeriğinde betakaroten, kalsiyum, folik asit, magnezyum, potasyum, thiamin ve B6 vitamini bulunmaktadır. Betakaroten en etkili antioksidanlardandır ve hücre yapısını korur. (Güneşe çıkmadan önce portakal yağı dikkatli kullanılmalıdır.) Kalsiyum, kemik ve diş dokusunu korur. Folik asit, beyin gelişiminde etkilidir. Potasyum, kalp sağlığı için gereklidir. İçeriğinde bulunan thiamin yiyecekleri, enerjiye çevirir. B6 vitamini bütün vücuda oksijen taşıyan hemoglobin üretimini destekler.
ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ İçeriğinde yüksek miktarda doymamış yağ asitleri bulunur. Omega 6 asitleri olarak da bilinen bu içerikler hücre zarı için önemli bir unsurdur. Hasarlı cildi tedavi eder, güneşten korur. Üzüm çekirdeği yağı antiseptik özelliğe sahiptir ve cilde uygulandığında kolayca emilir. Başka hiç bir taşıyıcı yağda olmadığı kadar, omega 6 asitleri içerir ki bu asitler yeterince vücutta bulunmadığı zaman saçlarda kuruluk ve saç kaybına yol açar ayrıca yaraların iyileşmesini geciktirmektedir.