Bitkisel Güneş Yağı
İçeriğinde bulunan 9 çeşit bitkisel yağ, cildinizin soyulmadan bronzlaşmasını sağlar. Kakao ve havuç yağı cildinizi bronzlaştırırken ceviz-fındık-susam-tatlı badem-üzüm çekirdeği yağları doğal filtre ve besleyici özellikleri sayesinde cildinizi ve saçları güneş, klor ve deniz tuzunun zararlı etkilerinden korur.
 
NOT : Güneş ışınlarının dik açıyla gelmediği saatleri (10.00 - 12.00 ve 14.00 - 16.00) tercih etmenizi ve ilk günlerde 30 dk. aşmayan sürede güneşlenmenizi özellikle tavsiye ederiz. Açık tenlilerin güneşte kalma sürelerini sınırlandırmaları sağlık açısından özellikle gereklidir. Güneş ışınlarına karşı alerjisi olanların çok daha dikkatli olmaları gerekir. Açık tenli ve hassas ciltler için uygun koruma sağlamaz.
 
Kullanım bilgileri :
Güneşlenmeden veya solariumdan 15 dk. önce cilde uygulanması gerekir. Deniz ve havuz sonrası tekrar cilde sürülmelidir, güneşlenirken cildiniz eğer çok geriliyorsa daha sık aralıklarla kullanabilirsiniz. Güneşlenme süresince saçınıza da uygulamanızı özellikle tavsiye ederiz.
 
INCI : Carthamus Tinctorius Seed Oil(Aspir tohumu yağı)Corylus Avellana Seed Oil(Fındık yağı)Sesamum Indicum Seed Oil(Susam yağı)Vitis Vinifera Seed Oil(Üzüm çekirdeği yağı), Juglans Regia Seed Oil(Ceviz yağı)Prunus Amygdalus Dulcis Oil(Badem yağı)Theobroma Cacao Seed Butter(Kakao yağı)Daucus Carota Sativa Seed Oil(Havuç tohumu yağı)Cocos Nucifera Oil(Hindistan cevizi yağı)
 
Cilt Tipleri : Hepsi
 
Net Miktar : 220 ml
MERAKLISINA NOT . . .
ASPİR Aspir yağı A, D, K ve E vitaminlerini içerir. E vitamini, antioksidan ve anti-kanserojendir. A vitaminini koruyarak etkinliğini artırma özelliğine sahiptir. Ayrıca hücreleri korumaya yardım eder, LDL (kötü) kolesterolün oksidasyon yapmasını önler. Bu sayede kalp damar sağlığını korur. Barındırdığı E vitamini sayesinde kırmızı kan hücrelerini serbest radikallerin yıkıcı etkilerinden korur. İçerdiği yüksek oranda E vitamini ve omega 3 - 6 yağ asitleri sayesinde cildi güneşin, havanın olumsuz etkilerinden korur.
BADEM Vücuttaki nemi dengeler. Tüm cilt tipleri için uygun mükemmel bir nemlendiricidir. İçerdiği A, B1, B2, B6 ve E vitaminleri pek çok cilt hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. B6 vitamini özellikle saçın sağlıklı büyümesini sağlar. İçeriğinde bulunan diğer mineraller magnezyum, demir ve doymamış trigliseritler de saçı besler.
CEVİZ Ceviz selenyum, fosfor, magnezyum, çinko, demir, kalsiyum ve omega-3 yağ asitleri için mükemmel bir kaynaktır. Ceviz yağı yoğun E vitamini, niasin, B1, B2 ve B3 vitamini içerir. Ceviz yağında bulunan fosfolipitler kandaki kolesterol ve sitosterolü engeller ve kolesterol emilimini azaltır.
FINDIK Fındık yağı cildin sıkılaştırılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca çok iyi bir toniktir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur ve kılcal damarları güçlendirir.
HAVUÇ Havuç yağı, yoğun bronzlaştırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca UV ışınların zararlı etkilerini azaltır. Bunu yüksek miktarda içerdiği karotenoidler aracılığıyla yapar.
HİNDİSTAN CEVİZİ Hindistan cevizi yağında laurik asit, kaprik asit ve kaprilik asit bulunur ve bu içerikler antioksidan, antifungal, antibakteriyel, antimikrobiyal ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı, saçı en iyi besleyen yağlardandır. Saçların sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Ayrıca yıpranmış saçlar için gerekli temel proteini sağlar.
KAKAO Kakao çekirdekleri herhangi bir yiyecekten daha fazla magnezyum içerir. Magnezyum eksikliği dünyada en çok rastlanan mineral eksikliklerindendir. Kaslarda oluşan stresi etkili biçimde engeller. Kemik ve diş gelişiminde de etkilidir. Betakaroten ve antioksidan deposudur.
SUSAM Susam yağı tedavi edici özellikleriyle bilinmektedir. Güneş ve rüzgar yanıkları için kullanılır. Kepeğe neden olan kuru cilt tabakasını besleyerek kepeği önler ve kepeğe neden olan bakteriyi ortadan kaldırır. Ayrıca cildi, yüzme havuzlarında kullanılan klorinin zararlı etkilerinden korur. Kemoterapi öncesi ve sonrasında yoğun oksijen radikallerinin atılmasına yardımcı olur. Susam yağı A,D,E ve K vitaminleri açısından zengindir.
ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ İçeriğinde yüksek miktarda doymamış yağ asitleri bulunur. Omega 6 asitleri olarak da bilinen bu içerikler hücre zarı için önemli bir unsurdur. Hasarlı cildi tedavi eder, güneşten korur. Üzüm çekirdeği yağı antiseptik özelliğe sahiptir ve cilde uygulandığında kolayca emilir. Başka hiç bir taşıyıcı yağda olmadığı kadar, omega 6 asitleri içerir ki bu asitler yeterince vücutta bulunmadığı zaman saçlarda kuruluk ve saç kaybına yol açar ayrıca yaraların iyileşmesini geciktirmektedir.