Exfoliant Scrub - Yüz
Ölü derileri atar ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Hassas yüz bölgesi için özel olarak hazırladığımız bu üründe tuz yerine kahverengi şeker ve Türk kahvesini tercih ettik. İçeriğinde bulunan anti-selülit yağlar, uzun süreli kullanıldığında cilt altı yağ dokusuna etki eder.

Kahverengi şekerde bulunan aktif içerik glikolik asit, cildin soyulmasını sağlamaktadır. Alfa hidroksi asitlerden olan glikolik asit, cildin ölü hücre tabakasını nazikçe yumuşatır ve soyulabilir hale getirir. Böylece alttan yeni taze cilt yapımı hızlandırılmış olur. Alfa hidroksi asitler aynı zamanda kan dolaşımını artırır ve yeni hücre gelişimini uyarırlar.
 
Kullanım bilgileri :
Banyo sonrasında temiz cilde elinizle masaj yoluyla veya gün içinde avucunuza bir miktar alarak dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer bu uygulamayı banyoda yapmıyorsanız, lavaboya eğilerek yapmanızı öneririz. Minimum 10 dk. cildinizde kalmasını tavsiye ederiz. Uygulama öncesi paslanmaz çelik spatula veya kaşıkla karıştırabilirsiniz.
 
INCI : Sucrose, Carthamus Tinctorius Seed Oil(Aspir tohumu yağı)Corylus Avellana Seed Oil(Fındık yağı)Caffeine(Türk Kahvesi), Citrus Aurantium Dulcis Oil(Uçucu portakal yağı)Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil(Uçucu bergamot yağı)
 
Cilt Tipleri : Hepsi
 
Net Miktar : 300 ml
MERAKLISINA NOT . . .
ASPİR Aspir yağı A, D, K ve E vitaminlerini içerir. E vitamini, antioksidan ve anti-kanserojendir. A vitaminini koruyarak etkinliğini artırma özelliğine sahiptir. Ayrıca hücreleri korumaya yardım eder, LDL (kötü) kolesterolün oksidasyon yapmasını önler. Bu sayede kalp damar sağlığını korur. Barındırdığı E vitamini sayesinde kırmızı kan hücrelerini serbest radikallerin yıkıcı etkilerinden korur. İçerdiği yüksek oranda E vitamini ve omega 3 - 6 yağ asitleri sayesinde cildi güneşin, havanın olumsuz etkilerinden korur.
BERGAMOT Kasları gevşetir ve yumuşatır böylece kramplara ve etkili kas ağrılarına iyi gelir. Ciltteki pigment ve melanin oranını düzenleyici etkisi cilt lekelerini zamanla ortadan kaldırır.
FINDIK Fındık yağı cildin sıkılaştırılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca çok iyi bir toniktir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur ve kılcal damarları güçlendirir.
ITIR Selülit için özellikle tavsiye edilir. Ölü hücrelerin atılmasını sağlar böylece yeni derinin oluşmasını hızlandırır.
PORTAKAL İçeriğinde betakaroten, kalsiyum, folik asit, magnezyum, potasyum, thiamin ve B6 vitamini bulunmaktadır. Betakaroten en etkili antioksidanlardandır ve hücre yapısını korur. (Güneşe çıkmadan önce portakal yağı dikkatli kullanılmalıdır.)
TÜRK KAHVESİ Kahvenin pH derecesi cildimize oldukça yakındır. Bu nedenle cildimizi zarar vermeden temizler. Özellikle kavrulmuş kahvede ki Türk kahvesini o nedenle kullanıyoruz, bol miktarda antioksidan ailesinden polifenol bulunur.